Recensie: De duizend bloemen van Dior
Een prachtig boek over Christian Dior verteld op wel een hele bijzondere manier!
Ik kan boeken over fashion designers/iconen niet laten liggen, vooral niet als deze gemaakt zijn voor kinderen. Want daar wordt het verhaal niet gerehashed zoals in volwassen boeken, maar op een leuke manier verteld.
Zoals dus ook in dit prachtige boek. In dit boek volgen we DE bloemenjurk van Dior, je mag haar Miss Dior vertellen. Samen met de jurk reizen we terug naar de jeugd van Dior en zien hoe hij opgroeit in een prachtige villa met bloemen overal. Zijn moeder heeft bloemen, er zijn bloemen in de tuin, en meer. We lezen over hoe Christian enorm van bloemen houdt, ze groeit, voor ze zorgt, en hoe het hem inspireert. Hoe hij architect wilde worden (dat wist ik niet eens). Maar toen kwam de oorlog. Toen gebeurde er van alles, veel donkere dagen. Gelukkig had Dior zijn mooie jeugd om aan te denken. Mooie bloemen om hem heen. En zo bedacht hij dus prachtige creaties. Jurken die ik ook best zou willen dragen, haha, maar geen geld daarvoor. Ach blijven dromen!
Ik genoot echt van het verhaal en dus ook dat het door een hele speciaal iemand was verteld, de prachtigste jurk van Dior. Dit is dus waarom ik graag non-fictie kinderboeken lees, ze brengen een verhaal vaak op zo’n originele en leuke manier.
En de illustraties waren echt prachtig! Ik vond het zo mooi met de kleuren, met de bloemen, en met alles eigenlijk. Heerlijk!
Al met al, als je altijd al wat hebt willen weten over Dior, maar dan op een leuke manier, lees dan zeker dit prachtige boek! Aanrader!